Co świadczy o jakości peruk?

Każdy produkt miewa lepsze i gorsze wersje dostępne na rynku. Jest to logiczne i zawsze, jako klienci, będziemy zmuszeni do wyboru, który z nich spełni nasze oczekiwania. Musimy więc rozróżniać, co jest odpowiednio dobre i będzie nam lepiej służyło, dlatego warto jest wiedzieć, jak rozróżnić, który produkt jest w istocie lepszy, a który nie będzie miał poziomu jakości, jakiego potrzebujemy. W perukach różnica nie jest tak oczywista, dlatego - by zaświadczyć o jakości peruki - należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Różna jakość w zależności od rodzaju peruki

Co świadczy o jakości peruk?Porównując produkty, należy pamiętać, by robić to między podobnymi, tego samego rodzaju klasami. Jest to bardzo prosta zasada, której należy się trzymać, gdyż jeśli porównamy – dajmy na to – ferrari do malucha, to oczywistym jest, które auto jest lepsze, gdyż są to całkiem inne rodzaje samochodów. Lepiej będzie porównać np. ferrari do lamborghini, gdyż samochody w obydwu przypadkach są sportowe i obie marki są podobnej renomy. Taka sama zasada tyczy się w gruncie rzeczy wszystkiego, włącznie z perukami. Porównywanie peruki naturalnej z peruką syntetyczną jest całkowicie bezcelowe, gdyż naturalna będzie lepsza, choćby pod względem jakości włosa. Porównywanie musi więc zachodzić między produktami tego samego rodzaju, o identycznych lub bardzo zbliżonych właściwościach. W przypadku zastępczych fryzur powinno się więc odbywać między różnymi perukami syntetycznymi lub perukami naturalnymi.

Jak sprawdzić jakość peruki?

Nie jest to wcale trudne, gdyż czasami już na pierwszy rzut oka widać, który produkt jest lepszy. Jeśli peruka przypomina gęstego mopa czy plastikowe włosy lalki dla dzieci, to zdecydowanie nie polecamy jej kupna! Jeśli natomiast wygląda jak zdjęte z kogoś włosy - miękkie, nie za gęste i tylko delikatnie lśniące - wówczas możemy stwierdzić, że jest to dobry produkt. Tyle o włosach, lecz nie wszystko widać od razu. Warto spojrzeć na spód peruki, gdyż bardzo ważne jest, jak dobra jest sama baza – ta nie może podrażniać skóry, a włosy muszą być dobrze przytwierdzone, aby pozostać na peruce nawet podczas nieco bardziej szalonych wyczynów i po wielu zabiegach pielęgnacyjnych. Jeśli po przejechaniu dłonią po peruce włosy pozostają na ręce, świadczy to o dość niekompetentnie wykonanym produkcie, a takich oczywiście należy unikać. Peruki naturalne mogą być sprawdzane również dzięki pytaniom stawianym sprzedawcy, bo tylko włos naturalny może być farbowany. Jeśli obsługa zaprzecza możliwości pofarbowania, możliwe jest, że peruka wcale nie jest naturalna, a jedynie zbliżona do prawdziwych włosów. By mieć pewność, że kupowany produkt jest najwyższej jakości, warto odwiedzić jeden z salonów Rokoko lub stronę internetową. To daje pewność, że otrzymana peruka jest produktem medycznym z odpowiednim certyfikatem, a ponadto z pewnością znajdzie się świetnie wykonane produkty oraz szeroki asortyment, bo zadowolenie klienta jest najważniejsze.